Diodes Inc. 74AHC138S16-13
74AHC Series 5.5 V 3-to-8 Line Decoder/Demultiplexer Inverting - SOIC-16
IHS
Datasheet10 페이지12년 전
TME
Diodes Inc SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+17.45%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS 3 to 8 Line Decoder - SOIC-16
3-to-8 Line Decoder / Demultiplexer, 74HC, 8 Outputs, 2 V to 6 V, 16 Pins, SOIC
ON SEMICONDUCTOR - MC74ACT14DG - HEX INVERTER, SCHMITT TRIGGER SOIC-14
Diodes Inc.74HCT138S16-13
3-to-8 Line Decoder / Demultiplexer, 74HCT, 8 Outputs, 4.5 V to 5.5 V, 16 Pins, SOIC
Texas InstrumentsCD4051BME4
설명
Decoder/Demux, 3:8, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 74AHC138S16-13
3-LINE TO 8-LINE DECODER, AHC/VHC/H/U/V Series, Inverted Output, CMOS, PDSO16
AHC/VHC/H/U/V e3 1x 3:8 2013 decoder circuit 4.4ns 500mW 2/5.5V 1.5mm
Encoders, Decoders, Multiplexers & Demultiplexers 3-TO-8 LINE DECODER DEMUX 2-5.5V
8mA 2V~5.5V 8mA SOP-16 Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers ROHS
Decoder/Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin SO T/R
DiodesZetex , 16, SOIC, , 10 x 4 x 1.5mm