CUI Inc PDS1-S5-S12-S
PDS1 Series 1 W 12 VDC 83 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지2년 전
Future Electronics
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-03-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cap Film 2.2uF 250V PET 10% (26.5 X 10.5 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 125C
Recom PowerRO-0512S
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 4-Pin SIP Tube
Recom PowerROM-0512S
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W Medical 4-Pin SIP Tube
Recom PowerRE-0512S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV unreg; V. In: 05; V. Out: 12; mA. Out: 83
PEM1 Series 1 W 2 VDC 83 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 24V 0.083A 2W 4-Pin SIP Module
설명
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 12V 0.084A 1W 4-Pin SIP Module
12 Vdc, 0.083 A, 1 W, 4.5~5.5 Vdc Input Range
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
DC-DC ISOLATED, 1 W, 4.5-5.5 VDC INPUT, 12 VDC, 6
Isolated DC/DC Converters - Through Hole dc-dc isolated, 1 W, 4.5-5.5 Vdc input, 12 Vdc, 67 mA, single unregulated output, SIP