CUI Inc P7805-Q24-S12-S
Switching Regulator, 0.5A, 450kHz Switching Freq-Max, PSIP3
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지6년 전
Future Electronics
CUI Inc
Sager Electronics
Electro Sonic
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2013-03-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-07-16
LTD Date2024-10-16
관련 부품
CUI IncV7812-500
12Vdc, 500mA, 6W (max), non-isolated dc regulator
Recom PowerR-7812-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 15-32; V. Out: 12; mA. Out: 500
CUI IncV7809-500
9Vdc, 500mA, 4.5W (max), non-isolated dc regulator
Recom PowerR-789.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 11-32; V. Out: 9.0; mA. Out: 500
15Vdc, 500mA, 7.5W (max), non-isolated dc regulator
Traco PowerTMH 1205S
DC DC CONVERTER 5V 2W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 400mA 12V - 13.2V Input
설명
P7805 Series 0.5 A 6 W 12 VDC Single Output DC-DC Non-Isolated Converter
12 Vdc, 0.5 A, 6 W, 15~32 Vdc Input Range
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.5A 6W 3-Pin SIP
Non-Isolated DC/DC Converters Non-Isolated D C-DC Cnvrt
12 Vdc 6.3 A 75.6 W |Cui P7805-Q24-S12-S