Coto 8L41-12-011
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.25A SPDT(19.5x8.46x6.98)mm THT Dry
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지6년 전
Electro Sonic
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.60
Introduction Date2013-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.25A SPDT(19.5x9.14x6.93)mm SMD Dry
Schneider ElectricW172DIP-33
Relay; Reed; Power; SPDT; Cur-Rtg 0.25A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 60/100AC/DC; PCB Mnt
Schneider ElectricW172DIP-3
설명
RELAY, REED, SPDT, 100V, 0.25A, THT; Contact Configuration: SPDT; Coil Voltage: 12VDC; Product Range: -; Relay Mounting: Through Hole; Coil Resistance: 500ohm; Switching Current Max: 250mA; Switching Voltage Max: 100V; SVHC: No
Relay, Reed, Spdt, 100V, 0.25A, Tht; Rango De Producto:Serie 8L; Tensión De La Bobina:12Vdc; Bobina, Resistencia:500Ohm; Corriente De Conmutación Máx.:250Ma; Tensión De Conmutación Máx.:100V; Contacto, Configuración:Spdt |Coto Technology 8L41-12-011
Relay, DIP Reed SPDT 12V; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:500ohm; Switching Current Max:250mA; Switching Voltage Max:100V; Contact Configuration:SPDT; Relay Mounting:PCB; External Height:9.4mm; External Width:19.5mm; External Depth:7.62mm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Coil Voltage Max:15VDC; Coil Voltage Min:9.6VDC; Contact Configuration:SPDT; Contact Current DC Max:250mA; Contact Current Max:0.5A; Contact Resistance:200mohm; Contact Voltage DC Max:100V; Dielectric Strength VAC:1500V; External Length / Height:9.4mm; Insulation Resistance:1000Mohm; Lead Spacing:2.54mm; Mounting Type:PCB; Must Actuate Voltage:9.6VDC; Must Release Voltage:1.0VDC; No. of Pins:6; No. of Poles:1; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Time:1.0ms; Release Time:1.5ms; Row Pitch:8.46mm; Switch Current Max:250mA; Switch Power Max:3W; Switching Voltage Max:100V; Type:Diode