Cornell Dubilier DPM2S47K-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polypropylene, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2006-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Cap Film Suppression X2 0.047uF 760VDC/275VAC PP 20% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Yageo GroupR76IF2470DQ30K
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76ID2470SE30J
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-U2A473MN
Cap Film 0.047uF 250VAC PET/PP 20% 25.5 X 7 X 14mm RDL 21.5mm Bulk
설명
Cap Film 0.047uF 250V PP 10%( 13 X 7 X 11mm) Radial 10mm 105C
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.047Uf, 250V, 10%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.047Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):160V; Voltage(Dc):250V Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier DPM2S47K-F