Coilcraft XEL4030-222MEC
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Newark
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-73.43%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
Power Inductors – SMD; COILCRAFT; XEL4030-222MEC; 2.2 µH; 1 MHz; 20 %; Composite
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
FIXED IND 2.2UH 7.8A 22.1MOHM SM
1MHz 40MHz 6.1A 7.8A 2.2¦ÌH 22.1m¦¸ ¡À20% SMD 4.3mm*4.3mm
2.2 µH Shielded Molded Inductor 7.8 A
SMD,4x4mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, SHIELDED, 2.2UH, 20%, AEC-Q200; Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):7.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):6.1A; Product Range:XEL4030 Series; Power Inductor Case:4mm x 4mm x 3.1mm; DC Resistance RoHS Compliant: Yes