Coilcraft SER8052-802MEC
General Purpose Inductor, 8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3534
IHS
Datasheet3 페이지2년 전
Farnell
Newark
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-19.32%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Iron 11A 0.0155Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443330820
POWER-CHOKE WE-HCC 1090 (Ferrite) | FIXED IND 8.2UH 11.5A 13.2 MOHM
CoilcraftSPT44L-792MLD
General Purpose Inductor, 7.9uH, 20%, 1 Element, Powered Iron-Core, SMD, 6159
CoilcraftSPT44L-792MLB
Inductor Power Shielded Wirewound 7.8uH 20% 100KHz Iron 10A 0.0205Ohm DCR T/R
설명
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead 8504.50.80.00 Fixed Inductor 85C 43MHz 14.33mOhm 8muH
Surface Mount Power Inductor, SER80xx Series, 8 H, 20%, Shielded, 0.01433 ohm, 6.31 A RoHS Compliant: Yes
Power inductor, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 8UH, 6.31A, 20%, PWR, 43MHZ; Inductance: 8µH; RMS Current (Irms): 6.31A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 2.9A; Product Range: SER80xx Series; Power Inductor Case: 8.8mm x 8.5mm x 5.2mm; DC Resistance Max: 0.01433ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Self Resonant Frequency Min: 43MHz