Coilcraft RFB0807-470L
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Datasheet4 페이지3년 전
Farnell
Newark
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.13%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.4A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 1.4A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 0.92A 0.252Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 670mA 288mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 0.299Ohm DCR 2424 T/R
설명
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead fixed air core inductor 85C 12MHz 190mOhm 47muH
Power inductor, 10% tol, RoHS
INDUCTOR, 47UH, 1.45A, 10%, POWER; Product Range:RFB0807 Series; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):1.85A; Saturation Current (Isat):1.45A; DC Resistance Max:0.19ohm; Inductance Tolerance:± 10%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); RoHS Compliant: Yes