Coilcraft MSS1246T-102MLC
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet2 페이지4년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-48.03%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 12A 0.0072Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 18A 6.18mOhm DCR Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
설명
Power inductor, high temp, 10/20% tol, SMT, RoHS
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1246T Series, 1 H, 20%, Shielded, 6300 ohm, 8 A RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 1UH, 8A, 20%, PWR, 100MHZ; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 18.14A; Product Range: MSS1246T Series; Power Inductor Case: 12mm x 12mm x 4.6mm; DC Resistance Max: 0.0063ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 100MHz