Coilcraft MLC1565-372MLC
General Purpose Inductor, 3.7uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5552
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지4년 전
Coilcraft Direct
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+174%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.9uH 20% 100KHz Ferrite 3A 6028 T/R
General Purpose Inductor, 3.6uH, 20%, 1 Element, Nickel-zinc Ferrite-Core, SMD, 1616
Inductor RF Shielded Wirewound 3.9uH 20% 100KHz 38Q-Factor Ferrite 1.2A 0.26Ohm DCR 1008 T/R
Fixed Ind 3.9Uh 750Ma 81 Mohm / Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes
Fixed Ind 3.9Uh 1.44A 64.8 Mohm / Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes
SHIELDED POWER NDUCTOR General Purpose Inductor, 4uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 4441
설명
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 85C 47MHz 3.4mOhm 3.7muH
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MLC12xx Series, 3.7 H, 20%, Shielded, 3.7 ohm, 16.58 A RoHS Compliant: Yes
功率电感, 3.7uH, 16.58A, 20%, 47MHZ;
INDUCTOR, 3.7UH, 16.58A, 20%, PWR, 47MHZ; Inductance: 3.7µH; RMS Current (Irms): 16.58A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 13.63A; Product Range: MLC12xx Series; Power Inductor Case: 13.8mm x 13.2mm x 6.5mm; DC Resistance Max: 3.7ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 47MHz