Coilcraft DR0608-682L
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core
Production
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지4년 전
Datasheet2 페이지13년 전
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz 15Q-Factor Ferrite 5.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 56Q-Factor Ferrite 3.4A 0.03Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS8040T6R8NJGJ
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A 0.0264Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNRS8030T6R8MJGJ
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 3131 T/R
설명
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active WIRE fixed air core inductor 125C 30MHz 25mOhm 6.8muH
Power inductor, 10/20% tol, RoHS
INDUCTOR, 6.8UH, 3.9A, 20%, POWER; Product Range:DR0608 Series; Inductance:6.8µH; RMS Current (Irms):5.7A; Saturation Current (Isat):3.9A; DC Resistance Max:0.025ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019 RoHS Compliant: Yes