Coilcraft DO1813H-472MLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3524
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
AztechDO1813H-472MLB897
14h
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
Coilcraft Direct
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 2.7A 54mOhm DCR Embossed Plastic T/R
Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 5.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 5.5A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 2A 0.042Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS5020T4R7MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 0.072Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNR6028T4R7M
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3A 0.0403Ohm DCR 2424 T/R
설명
Power inductor, high current, 20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 4.7UH, 2.2A, 20%, PWR, 50MHZ
INDUCTOR, PWR, 4.7UH, 2.2A,20%,50MHZ; Product Range:DO1813H Series; Inductance:4.7 H; Inductance Tolerance: 20%; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:0.054ohm; RMS Current (Irms):2.2A; Saturation Current (Isat):2.6A; ;RoHS Compliant: Yes