Coilcraft 1008PS-105KLC
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Coilcraft Direct
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Ind Power Shielded Wirewound 1mH 10% 252KHz Ferrite 20mA 1210 Blister Plastic T/R
TAIYO YUDENCBC3225T102KR
Inductor Power Chip Wirewound 1000uH 10% 100KHz Ferrite 0.1A 16.9Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.08A 14.2Ohm DCR T/R
설명
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 105C 2MHz 29Ohm 1mH
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 1000UH, 0.1A,10%,2MHZ; Product Range:1008PS Series; Inductance:1mH; Inductance Tolerance: 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:29ohm; RMS Current (Irms):100mA; Saturation Current (Isat):110mA; Power ;RoHS Compliant: Yes