Coilcraft 1008HQ-56NXGLC
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.056uH 2% 50MHz 75Q-Factor Ceramic 1.2A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Ind Chip Wirewound 56nH 2% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 1008 Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 38Q-Factor 360mA 350mOhm DCR 0603 Paper T/R
설명
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
RF Inductors – SMD; COILCRAFT; 1008HQ-56NXGLC; 56 nH; 1.23 GHz; 50 MHz; Ceramic
INDUCTOR FIXED 56NH 2% 1.2A 1008 SMD
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 1.23GHz 120mOhm 56nH
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008HQ Series, 56 nH, 2%, 1008 [2520 Metric], 1.23 GHz RoHS Compliant: Yes
50MHz 1.23GHz 1.2A 75 56nH 120m¦¸ ¡À2% 1008 2.92mm*2.79mm
INDUCTOR, 56NH, 2%, 1.23GHZ, RF, SMD; Inductance: 56nH; Product Range: 1008HQ Series; DC Current Rating: 1.2A; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 1.23GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 1008 [2520 Metric]