Coilcraft 0603PS-472KLC
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
관련 부품
Coilcraft0805PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Coilcraft0805PS-472KLC
Coilcraft1812PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 2320
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.03A 1Ohm DCR 0805 T/R
설명
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 10% 100KHz 15Q-Factor Ceramic/Ferrite 0.47A 1.08Ohm DCR 0603 T/R
Fixed Inductors 0603PS Hi SRF Shlded 4.7 uH 10 % 0.47 A
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS