Coilcraft 0402HP-8N7XGLU
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402HP-8N7XGLU05Cut Tape
2h
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
Newark
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0079uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.008uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 8.7NH, 2%, 5GHZ, RF, SMD; Inductance: 8.7nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.5A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.07ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 25GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]