Coilcraft 0402HP-3N9XGLU
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지13년 전
Coilcraft Direct
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 3.9nH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.6A 39mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
Inductor RF Chip Wirewound 3.6nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 3.9 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 9.5 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 3.9NH, 2%, 9.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 3.9nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.7A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available