Coilcraft 0402HP-23NXGLU
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
element14 APAC
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 250MHz 44Q-Factor Ceramic 850mA 140mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.022uH 2% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 23NH, 2%, 3.3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0402HP Series; Inductance:0.023µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):3.3GHz; DC Resistance Max:0.16ohm; Current Rating:800mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:800mA; Q Factor:77; Q Test Frequency:1.7MHz