Coilcraft 0402CS-56NXJLU
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Coilcraft Direct
Newark
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Thin Film 56nH 5% 300MHz 9Q-Factor 100mA 3.9Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.056uH 5% 300MHz 7Q-Factor 0.1A 5.6Ohm DCR 0201 T/R
Wurth Elektronik744765151A
200MHz 1.75GHz 100mA 25@200MHz 51nH 820m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*550¦Ìm*600¦Ìm
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 56NH, 5%, 1.76GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 56NH, 5%, 1.76GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0402CS Series; Inductance:56nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.76GHz; DC Resistance Max:0.97ohm; ;RoHS Compliant: Yes