Broadcom HSMD-A100-L00J1
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD / Orange 602nm LED Indication - Discrete 2.2V 2-PLCC
IHS
Datasheet17 페이지9년 전
Avago
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.28%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
LED Uni-Color Amber 622nm Automotive 2-Pin PLCC T/R
Single Color LED, Amber, Colorless Clear, 2.4mm
LED Uni-Color Orange 610nm Automotive 2-Pin PLCC T/R
SMD LM3-C SERIES LED -AMBER COLOR,560-900MCD, HUE FROM A3 TO A5,TAPE & REEL
설명
LED Uni-Color Orange 602nm 2-Pin PLCC T/R
Single Color LED, Orange, 2.2mm
LED SMD Standard PLCC2,Top Mt,GaP,Org
602nm 120¡ã 2.2V 20mA , , PLCC-2 , 3.2mm*2.8mm*2.1mm
LED IND 600NM ORN TOP MT 2PLCC
LED, SMD, PLCC2, ORANGE; LED Colour:Orange; Typ Luminous Intensity:15mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current:30mA; Voltage, Vf Max:2.6V; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Case Style:PLCC-2; Colour:Orange; Current, If Luminous Intensity:20mA; Current, If Max:100mA; External Depth:3.2mm; External Length / Height:1.9mm; Forward Voltage:2.2V; Material:GaP; Min Luminous Intensity:10mcd; Mounting, Orientation:Top; Power Dissipation:63mW; Temp, Op. Max:100°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Storage Max:100°C; Temperature, Storage Min:-55°C; Termination Type:SMD; Voltage, Reverse Protection:5V; Voltage, Vf Typ:2.2V; Wavelength, Peak:600nm; Wavelength, Typ:602nm; Width, External:2.8mm; Min Orange Luminous Intensity:10mcd; Typ Orange Luminous Intensity:15mcd