Broadcom HLMP-6300-F0011
Single Color LED, High Efficiency Red, Tinted Diffused, T-3/4, 1.78mm
IHS
Datasheet16 페이지9년 전
HQonline
Avago
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+3.30%
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2001-03-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
CML 4303F1 LED TH 3mm 2V 10mA 16mcd Red Part of the VCC Family of Products
Dialight551-0407F
551 Series Red 3 mm 45° 10 mcd Diffused 10 mA 2 V LED Circuit Board Indicator
Dialight550-2407F
550 Series Red Ø5 mm 50° 7 mcd Diffused 20 mA 2.2 V LED Circuit Board Indicator
LED REFLECTOR BULB BI-PIN, RED, SINGLE CHIP, T-1 3/4 LAMP, 5.59MM DIA., 3 V
KingbrightL-53HD
L-53HD,Round Series Red LED,660 nm 5mm(T-1 3/4),Round Lens Through Hole package
설명
BROADCOM LIMITED HLMP-6300-F0011 LED, Red, SMD, 1.91mm, 10 mA, 1.8 V, 626 nm
LED Lamp; Luminous Intensity:1µcd; Viewing Angle:90°; Forward Current:30mA; Forward Voltage:1.5V; Color:High Efficiency Red; LED Color:High Efficiency Red; Leaded Process Compatible:Yes; Lens Style:Diffused; Lens Width:1.65" ;RoHS Compliant: Yes
LED, SMD SUBMIN HE-RED; LED Colour: Red; LED Mounting: SMD; LED Case Size: 1.9mm; Forward Current If: 30mA; Forward Voltage: 1.8V; Wavelength Typ: 626nm; Luminous Intensity: 10mcd; Viewing Angle: 90°; Lens Shape: Round; Product R