Bourns SRU1038A-330Y
Ind Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A T/R
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지5년 전
Newark
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.03%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 2.2A 0.105Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR T/R
설명
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1038A Series, 33 H, 30%, Shielded, 0.112 Ohm, 1.8 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1038A-330Y
INDUCTOR, 33UH, 1.8A, 30%, POWER; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 1.8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.8A; Product Range: SRU1038A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 3.8mm; DC Resistance Max: 0.112ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200