Bourns SRR3011-100YL
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.65A 0.28Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-80.95%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.72A 0.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.72A 0.2Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 0.00001uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
Ind Power Chip Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Ferrite 630mA 1212 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 30% 1MHz Ferrite 0.015A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
설명
General Purpose Inductor, 0.00001uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1515
Fixed Inductor Nonstandard 10µH ±30% 650mA 280mΩ 42MHz 18@2.52MHz
Inductor, 10Uh, Shielded, 0.65A; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):650Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):500Ma; Product Range:Srr3011 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.28Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR3011-100YL