Bourns SRR1260A-181K
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Master Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 300mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
설명
Ind12.5X12.5X6Mm,180Uh10%1.4A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRR1260A-181K
FIXED IND 180UH 1.4A 320MOHM SMD
SRR1260A Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 180muH
INDUCTOR, POWER, 180UH, 1.4A, 10%
INDUCTOR, 180UH, 1.4A, 10%, POWER; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.4A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.4A; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC R