Bourns SRR1208-181YL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 15% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 0.27Ohm DCR T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Inductor, ferrite,180Uh,15+% Tol,15-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1208-181YL
INDUCTOR, SHIELDED, POWER, 180UH; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.7A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC Resistance Max