Bourns SRR1005-102K
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 65Q-Factor Ferrite 0.22A 3.2Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지7년 전
Farnell
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-27.07%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1mH 10% 1KHz Ferrite 200mA AXL
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Wirewound 1000uH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 0.4A 4.3Ohm DCR RDL Bag
Wurth Elektronik7447462102
RADIAL LEADED WIRE WOUND INDUCTOR, FIXED, 5075, 1KUH, 0.25A, 43OHM, WE-TI SERIES
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 0.16A 9Ohm DCR AXL T/R
1 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 2.9Ohm Max Radial, Vertical
설명
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Fixed Inductor Nonstandard 1mH ±10% 220mA 3.2Ω 2MHz 65@252kHz
Inductance:1mH; RMS Current (Irms):220mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):320mA; Product Range:SRR1005 Series; DC Resistance Max:3.2ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Product Length:12.7mm; Product Width:10mm RoHS Compliant: Yes