Bourns SRP6030VA-100M
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 2626
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet5 페이지6년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+1.58%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 10Q-Factor Metal Alloy Powder 5A 0.068Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
100KHz 12MHz 5A 5A 10@100kHz 10¦ÌH 68m¦¸ ¡À20% , 7.1mm*6.6mm*3mm
INDUCTOR, 7.1X6.6X2.8MM,10UH20%,5A, SHD, SMD
Inductor, SMD, 10uH, 5A, 10kHz, 68mOhm
INDUCTOR, AEC-Q200, 10UH, SHIELDED, 5A;
5A 10uH ±20% 5A SMD,7.1x6.6mm Power Inductors ROHS
Inductor, 10Uh, Shielded, 5A; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5A; Product Range:Srp6030Va Series; Dc Resistance Max:0.068Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP6030VA-100M