Bourns SRP4020FA-1R0M
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 20 Q-Factor Metal Alloy Powder 11A T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지7년 전
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-19.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 1616
Fixed Inductor Nonstandard 1µH ±20% 11A 11.7mΩ 56MHz 20@100kHz
100KHz 56MHz 5.4A 11A 20@100kHz 1¦ÌH 11.7m¦¸ ¡À20% , 4.1mm*4.1mm*2.1mm
FIXED IND 1UH 11A 11.7 MOHM SMD
Ind,4.1X4.1X1.9Mm,1Uh,20%,11A, shd, smd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP4020FA-1R0M
SRP4020FA Nonstandard 0.161Lx0.161W 4.10mmx4.10mm 1muH
4.5A 1uH ±20% 4.5A SMD,4.1x4.1mm Power Inductors ROHS