Bourns SRP1238A-R68M
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 28A 0.0025Ohm DCR Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지6년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-28.29%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Iron 28A 0.0025Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.67uH 20% 100KHz Iron 28A 0.0025Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Iron 34A 0.0017Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Metal 6.5A 0.022Ohm DCR 1515 T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0808
설명
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
100KHz 50MHz 49A 28A 15@100kHz 680nH 2.5m¦¸ ¡À20% 1238 , 13.5mm*12.5mm*3.5mm
FIXED IND 680NH 28A 2.5 MOHM SMD
INDUCTOR, SHIELDED POWER, AEC-Q200,0.68UH 20% SMT 1238
Inductor, SMD, 680nH, 28A, 50MHz, 2.5mOhm
INDUCTOR, 0.68UH, 20%, 28A, SHIELDED
28A 680nH ±20% 49A SMD,12.5x13.5mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 0.68Uh, 20%, 28A; Inductance:680Nh; Rms Current (Irms):28A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):49A; Product Range:Srp1238A Series; Dc Resistance Max:2.5Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1238A-R68M