Bourns SRN6045TA-680M
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지6년 전
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-8.01%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1A 372mOhm DCR 2424
TAIYO YUDENNRS6045T680MMGK
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 0.95A 0.3952Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.39Ohm DCR 2424 T/R
Inductor, ferrite,68Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0912-680KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.2A 0.24Ohm DCR T/R
설명
Fixed Inductor Nonstandard 68µH ±20% 1.1A 305mΩ 10MHz 15@1MHz
SRN6045TA Series Semi-shielded Power Inductor 68uH ±20% Surface Mount T/R
Avnet Japan
Inductor, 68Uh, Semishielded, 1.1A; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):1.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Srn6045Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.305Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6045TA-680M