Bourns SRN6028C-4R7M
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2023-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3.1A 0.03Ohm DCR 2424 T/R
100KHz 50MHz 3.2A 3.1A 15@100kHz 4.7¦ÌH 30m¦¸ ¡À20% 2424 6mm*6mm*2.8mm
FIXED IND 4.7UH 3.1A 30 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, 4.7UH, SEMISHIELDED/3.2A;
SRN POWER SEM-SH IND 4.7UH 20%
±20% SMD,6x6mm Power Inductors ROHS
Power Inductor, 4.7Uh, Semishielded/3.2A; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):3.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):3.2A; Product Range:Srn6028C Series; Inductor Case/Package:-; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6028C-4R7M