Bourns SRN4018BTA-1R5Y
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.20%
Introduction Date2023-06-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 2.4A 0.037Ohm DCR 1515 T/R Automotive AEC-Q200
100KHz 75MHz 3.3A 2.4A 10@100kHz 1.5¦ÌH 37m¦¸ ¡À30% 1616 4mm*4mm*1.8mm
FIXED IND 1.5UH 2.4A 37 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, 1.5UH, SEMISHIELDED/3.3A;
SRN POWER SH IND 1.5 30%UH 2.4
±30% 1616 Power Inductors ROHS
Power Inductor, 1.5Uh, Semishielded/3.3A; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.4A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):3.3A; Product Range:Srn4018Bta Series; Inductor Case/Package:-; Product Length:4Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN4018BTA-1R5Y