Bourns SDR2207-6R8M
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8759
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지20년 전
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-06-30
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 17mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
설명
FIXED IND 6.8UH 7.5A 14.2 MOHM
±20% SMD,22x15mm Power Inductors ROHS
Inductor; Inductor Type:Power; Series:SDR2207; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:14.2mohm; DC Current Rating:12A; Self Resonant Frequency:27MHz; Package/Case:PCB Surface Mount; Q Factor:38 ;RoHS Compliant: No