Bourns SDR0602-101K
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2320
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지21년 전
Electro Sonic
Newark
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-02-13
LTD Date2024-02-13
설명
Inductor; Inductor Type:Power; Series:SDR0602; Inductance:100µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.52ohm; DC Current Rating:320mA; Self Resonant Frequency:7MHz; Q Factor:50; Core Material:Ferrite DQ ;RoHS Compliant: No