Bourns RLB9012-332KL
Inductor Power Wirewound 3300uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.29A 9.1Ohm DCR RDL Bag
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet3 페이지7년 전
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.78%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz Ferrite 0.22A 6.56Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Shielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.32A 6.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 3300uH 10% 10KHz Ferrite 0.48A 3.7Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 3300uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.17A 3.7Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.1A 16.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 0.083A 29Ohm DCR AXL T/R
설명
Fixed Inductor Radial, Vertical Cylinder 3.3mH ±10% 290mA 9.1Ω 600kHz 15@252kHz
General Purpose Inductor, 3300uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
MAGNETICS - FIXED INDUCTOR THROUGH HOLE | Bourns RLB9012-332KL
INDUCTOR, POWER, 3300UH, 0.29A, 10%; Pro; INDUCTOR, POWER, 3300UH, 0.29A, 10%; Product Range:RLB Series; Inductance:3.3mH; RMS Current (Irms):290mA; Saturation Current (Isat):-; DC Resistance Max:9.1ohm; Inductance Tolerance:± 10%