Bourns PWR263S-35-47R0J
Res Thick Film 47 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
3개월간의 트렌드:
+23.79%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-XGNJ470Y
Res Thick Film 01005 47 Ohm 5% 1/32W ±300ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 47 Ohm 5% 50W ±150ppm/C Molded TO-220 Gull Wing SMD Tube
TE Connectivity6-1676966-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 47ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW547RJT
SMW5 Series 47 Ohm ±5% 5 W ±200 ppm/°C Surface Mount Power Resistor
Res Thick Film 0201 47 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 51 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 47ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
RESISTOR, POWER, 47R, 0.05, 35W; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-263 (D2PAK); Resistor Mounting:SMD; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:PWR263
Resistor, Thick Film, 47 Ohm, 35W, 5%; Resistance:47Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-35 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-47R0J