Bourns PWR220T-20-33R0J
TO-220-2 Fixed Resistor PWR220T-20 0.398LX0.157W 10.10MMX4.00MM 20W 33 Ohm ±100PPM/C
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet4 페이지4년 전
Datasheet2 페이지9년 전
Farnell
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.18%
공급망
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2011-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 33ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1623750-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 33ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
NFR25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 33 Ohm ±5 % 0.5 W ±100 ppm/K Metal Film Resistor
설명
Thick Film Resistors 33Ω 20W ±100ppm/℃ ±5% TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS
Res Thick Film 33 Ohm 5% 20W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 33ohm, 25.6905V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 33R, 20W, To-220, Thick Film; Resistance:33Ohm; Product Range:Pwr220T-20 Series; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Thick Film; Product Width:4Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR220T-20-33R0J