Bourns PWR163S-25-5R00J
25W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 5Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet4 페이지5년 전
element14 APAC
JRH Electronics
Newark
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.18%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
설명
Res Thick Film 5 Ohm 5% 25W ±100ppm/C D-Pak Gull Wing SMD Automotive Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 25W, 5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 3232
Res, Thick Film, 5R, 5%, 25W, To-252; Resistance:5Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Resistor Case/Package:To-252 (Dpak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR163S-25-5R00J