Bourns PWR163S-25-2R00J
25W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 2Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet4 페이지5년 전
Datasheet3 페이지9년 전
element14 APAC
X-ON
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2010-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 25W, 2ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 3232
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Pwr163 Series, 2 Ohm, 25 W, - 5%, 250 V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR163S-25-2R00J
TO-252-3DPak (2Leads + Tab) SC-63 FIXED RESISTOR PWR163 0.320Lx0.324W 8.13mmx8.22mm 25W 2Ohm ±100ppm/C
2¦¸ ¡À5% 25W ¡À100ppm/¡æ DPAK,SC-63,TO-252-3 8.13mm*8.22mm*3.17mm