Bourns PWR163S-25-1001F
Res Thick Film 1K Ohm 1% 25W ±100ppm/C D-Pak Gull Wing SMD Automotive Tube
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet4 페이지5년 전
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-29.44%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
25W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 25W, 1000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 3232
Resistor, Thick Film, 1Kohm, 25W, 1%; Resistance:1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:25W; Resistor Case/Package:To-252 (Dpak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr163 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR163S-25-1001F