Bourns PTD902-2215K-B203
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet3 페이지11년 전
Master Electronics
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-16.70%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2002-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3B24
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 20K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2MFL3B24
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 20K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2AF30B24
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING 20K EVU SERIES
설명
Res, carbon,20Kohms,50Wvdc,20+/-% Tol,3737-Case |Bourns, Inc. PTD902-2215K-B203
±20% 50mW 20kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
20K¦¸ ¡À20% 50mW 20V(DC),150V(AC) 11.3mm*9.5mm*11.3mm
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.65 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive