Bourns PM3308-150M-RC
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
데이터시트 및 문서
관련 부품
High Current Unshielded Power Inductor Wirewound 15uH 20% 100KHz 1.7A SMD T/R
Inductor Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1.9A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 1.4A 0.21Ohm DCR 2220 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 5040 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 6028 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.11Ohm DCR 2020 T/R
설명
Ind Power Bobbin Core 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A T/R
Inductor, Un-Shielded, 15Uh, 2A, Smd; Inductance:15Μh; Rms Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):2A; Product Range:Pm3308 Series; Dc Resistance Max:150Μohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM3308-150M-RC
INDUCTOR, SMD, 15MH, 1.5A; Inductance:15µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.15ohm; DC Current Rating:1.5A; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:7.62mm; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9.5mm; External Length / Height:3mm; External Width:13mm; Operating Temperature Max:125°C; Saturation Current Ic:2A; Temperature Operating Min:-55°C; Test Frequency:2.52MHz