Bourns PM2120-681K-RC
Inductor High Current Wirewound 680uH 10% 1KHz Iron 3A 142mOhm DCR Box
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 680uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 0.28A 2.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 680uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.59A 1.6Ohm DCR RDL Bag
High Current RF Choke Bobbin Core 680uH 10% 1KHz Ferrite 0.9A 0.515Ohm DCR AXL
Murata Power Solutions18R684C
Inductor High Current Wirewound 680uH 10% 1KHz 48Q-Factor 530mA 630mOhm DCR RDL
General Purpose Inductor, 680uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Wurth Elektronik744772681
Power Choke Unshielded Wirewound 680uH 10% 1KHz Ferrite 0.51A 1.4Ohm DCR RDL Tray
설명
General Purpose Inductor, 680uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
Power Inductor, 680Uh, 3A, 10%; Rango De Producto:Serie Pm2120; Inductancia:680Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.142Ohm; Corriente Rms (Irms):3A; Cubierta Del Inductor Toroidal:30.5Mm X 25.4Mm X 21.59Mm |Bourns Jw Miller PM2120-681K-RC
POWER INDUCTOR, 680UH, 3A, 10%; Inductan; POWER INDUCTOR, 680UH, 3A, 10%; Inductance:680µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.142ohm; DC Current Rating:3A; Core Material:Iron; Inductor Case Style:2120; No. of Pins:2; Current Rating:3A; External Height:0.82"