Bourns PM105SB-181K-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 500mA T/R
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
Electro Sonic
_legacy Avnet
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+22.31%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 10% 100KHz Ferrite 400mA T/R
TAIYO YUDENLHL08TB181K
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 796KHz 35Q-Factor Ferrite 0.6A 0.66Ohm DCR RDL Ammo
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.51A 0.77Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 41Q-Factor Ferrite 0.35A 1.05Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
설명
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
100KHz 5MHz 500mA 24@796kHz 180¦ÌH 570m¦¸ ¡À10% , 9.9mm*9.9mm*4.8mm
FIXED IND 180UH 500MA 570MOHM SM
PM105SB Nonstandard 0.390Lx0.390W 9.90mmx9.90mm 180muH
500mA 180uH ±10% Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 180Uh, Smd; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):500Ma; Inductor Construction:Shielded; Product Range:Pm105Sb Series; Dc Resistance Max:0.57Ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:9.9Mm X 9.9Mm X 4.5Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM105SB-181K-RC