Bourns PEC12R-4025F-S0024
IHS
Datasheet5 페이지6년 전
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+43.06%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Introduction Date2013-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Incremental Encoder 24 PPR 2 Bit Quadrature 5VDC at 10 mA IP40 PCB Mount 60RPM
설명
Incremental encoder, 5 V, impulses 24, PEC12R-4025F-S0024
Rotary Position Encoder, Single, 2 Channels
PEC12R 12MM INCREMENTAL ENCODER 24 PULSE
12 mm Incremental Encoder 5-Pin
ROTARY ENCODER MECHANICAL 24PPR
ENCODER INCRE QUAD HORIZN PC PIN
Incremental Encoder, 2Ch, 100Rpm, 5Vdc; Encoder Technology:Mechanical; Encoder Type:Incremental; Encoder Resolution:24Ppr; No. Of Detents:0 Detents; Orientation:Vertical; Push Switch:With Momentary Push Switch; Shaft Type:Flatted Endrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PEC12R-4025F-S0024