Bourns PDB181-K420K-203A2
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K420K-203A2
3개월간의 트렌드:
-4.45%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2010-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Top Adjustment ROHS3Compliant Carbon Logarithmic Rheostat ±20% 300° 0.05W 1/20W 0.492 12.50mm
PanasonicEVN-DJAA03B24
Res Carbon Composition Trimmer 20K Ohm 0.1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.2mm (6.4 X 6.35mm) Pin Thru-Hole T/R
Trimmer, Cermet, 0.2W, 20000ohm, 100V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-A425K-203A2
Res Cermet Trimmer 22K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1/2W 1Turn Pin Thru-Hole Tube
설명
±20% 100mW 20kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Potentiometer, Carbon, 0.1W, 20000ohm, 150V, 20% +/-Tol
Potentiometers 20K Ohms Single 20mm Shaft Rotary