Bourns PDB181-K415K-503B
±20% 200mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
3개월간의 트렌드:
+75.23%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Potentiometer, Carbon, 0.04W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-A420K-503A2
Trimmer, Carbon Composition, 0.2W, 50000ohm, 200V, 25% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
PanasonicEVN-DJAA03B54
Res Carbon Composition Trimmer 50K Ohm 0.1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.2mm (6.4 X 6.35mm) Pin Thru-Hole T/R
PanasonicEVM-F6SA00B54
TRIM POT 50K OHM 6MM CERAMIC
PanasonicEVN-DCAA03B54
TRIMMER POT.: CARBON,6MM SQ.SIDE ADJ. TYPE: EVNDCA(TAPE),DUSTPROOF,50K OHMS
설명
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol
POT 50K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
50K¦¸ ¡À20% 200mW 200V 17mm*17mm*21mm
PANEL CONTROL - 17MM-ST-CARBON
Rotary Potentiometer, 50K, 0.2W; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB181-K415K-503B