Bourns PCW1J-B24-KAB103L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.75W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
Datasheet5 페이지5년 전
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-29.95%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2009-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
설명
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.75W(3/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (23.37 X 27.36mm) Pin Panel Mount/Bracket Mount
Potentiometer, 10K; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Slimline Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6.35Mm; No. Of Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PCW1J-B24-KAB103L