Bourns CRM2512-JW-2R2ELF
2W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheet5 페이지4년 전
Burklin Elektronik
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-12.13%
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity3-1622820-4
Surface Mount Thick Film Resistor, 3520 Series, 2.2 ohm, 1 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-072R2L
RC Series 2512 1 W 2.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW Series 2512 2.2 Ohm ±5 % 1 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC2512JK-072RL
1W Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Current Sense Resistors - SMD; BOURNS; CRM2512-JW-2R2ELF; 2.2 Ohm; 2512; 200 ppm/°C; 5 %
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 2.2 Ω, 2 W, ±5 %, CRM2512-JW-2R2ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 2.2ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM HIGH PWR SMNT RESISTOR 2512 CASE 2.2OHM +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRM2512 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 2W 2.2Ohm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 2.2 OHM, 2W, 5%, FULL REEL; Resistance:2.2ohm; Power Rating:2W; Resistor Case Style:2512 ^6432 Metric]; Resistance Tolerance: 5%; Product Range:CRM Series; Packaging:Tape & Reel; R
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 2.2 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.3 / Voltage Rating - DC V = 300 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 3.1 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 2512