Bourns CRL0603-FW-R470ELF
Res Thick Film 0603 0.47 Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
Newark
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.08%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity2-2176051-5
Res High Power Current Sense Thick Film 0603 0.51 Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-3RQFR47V
Res Thick Film 0603 0.47 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R47L
Res Thick Film 0603 0.47 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2-2176051-5
PanasonicERJ-3RQFR51V
Res Thick Film 0603 0.51 Ohm 1% 0.1W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3RQFR43V
Res Thick Film 0603 0.43 Ohm 1% 0.1W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Avnet Japan
Res Thick Film 0603 0.47 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 470 mΩ, 0.1 W, ±1 %, CRL0603-FW-R470ELF
THICK FILM SURFACE MOUNT RESISTOR 0603 CASE 470MOHMS +/-1% 0.1W +/-200PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.47ohm, 0.2424V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRL 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 470mOhm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 0.47 OHM, 100MW, 1%
SMD Chip Resistors 0.47ohmS 1% 1/10watt
THICK FILM RESISTOR, 0.47 OHM, 100MW, 1%; THICK FILM RESISTOR, 0.47 OHM, 100mW, 1%; Product Range:CRL Series; Resistance:0.47ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 1%; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:0603
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 470 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603